BIOPOLIN

Přírodní atraktant pro opylovače - zvýšení výnosů ovocných dřevin, bobulovin i řepky.Biopolin | Přírodní atraktant pro opylovače | PRONACHEM.CZ

  • “řízené opylování” = láká včely a jiné opylovače na kvetoucí porosty
  • zvyšuje atraktivitu květů pro opylovače = až o 84% více včel navštíví ošetřené porosty 
  • zlepšuje účinnost opylení a zvýší násadu plodů
  • až o 25% zvyšuje výnos z jednoho stromu = kvalitní opylení ovlivňuje množství a kvalitu výnosu
  • přírodní složení, bez stanovených MRL a ochranné lhůty
  • účinkuje až 12 dní po aplikace
  • dávkování 1-2 l / ha

Proč je důležité podpořit kvalitní opylení plodin?

Efektivní a kvalitní opylení plodin je klíčové pro dosažení vysokých a kvalitních výnosů. Většina plodin vyžaduje křížové opylení, tedy opylení cizím pylem, které zajišťuje přítomnost a aktivita medonosných včel a dalších opylovačů (čmeláci nebo včely samotářky).

Bez kvalitního opylení zůstává část úrody nevyužita. Pokud nedojde ke kvalitnímu  opylení květů, následné aplikace hnojiv, stimulátorů růstu, příp. jiných opatření již samy o sobě k plnému využití výnosového potenciálu nestačí. 

Biopolin_repkaBipolin | peckoviny

Vzhledem k poklesu populace včel, dochází k narušení přirozeného, kvalitního opylování a k možným ztrátám na výnosu ovoce a řepky.

Díky “řízenému opylování” pomocí atraktantu BIOPOLIN® zajišťujete přirozené a kvalitní opylení. BIOPOLIN® přirozeně přitahuje opylující hmyz, efektivně podporuje proces opylení a tím přispívá k vyšším a stabilnějším výnosům. 

Použití přípravku BIOPOLIN®:

  • jádroviny, peckoviny a bobuloviny (jahodník, borůvka, maliník, ostružiník) 
  • řepka olejka (jarní i ozimá)

Termín aplikace přípravku BIOPOLIN®:

  • aplikujte 1x krát na počátku kvetení ošetřovaných plodin, nejpozději ve fázi plného květu
  • hon s řepkou ošetřete jedním záběrem postřikovače po jeho obvodu, uvnitř pak stačí průjezd každým třetím / čtvrtým kolejovým řádkem, tzn. aplikace na cca 25-30% celkové plochy
  • ošetření opakujte pouze v případě výskytu silnějších srážek bezprostředně po aplikaci nebo je-li doba kvetení delší než 12 dnů
  • bez ochranné lhůty (OL)

Doporučená dávka přípravku BIOPOLIN®:

  • ovoce a bobuloviny  - 2 l/ha, 500-750 l vody/ha
  • řepka olejka - 1% koncentrát1 l atraktantu BIOPOLIN® do 100 l vody), při orámování pozemku a jízdy každým třetím až čtvrtým kolejovým řádkem bude spotřeba přípravku okolo 1-1,5 l/ha.     


Upozornění:
Neaplikujte ve směsích s insekticidy!

Délka působení přípravku BIOPOLIN®:

  • opylovače intenzivně láká na květy až po dobu 12 dní po aplikaci


Obsažené látky
jsou moderní pokročilou technologii výroby formulované do mikročástic, ze kterých se uvolňují postupně a rovnoměrně po dobu kvetení.

Složení přípravku BIOPOLIN®:

Obsahuje směs několika látek přírodního původu, které jsou jednoznačně atraktivní pro opylující hmyz. Není klasifikován jako přípravek na ochranu rostlin a nemá stanovena žádné maxima reziduálních limitů (MRL) ani žádnou ochrannou lhůtu = BIOPOLIN® nezvyšuje pesticidní zátěž při pěstování ovoce. 

Výsledky z praxe BIOPOLIN®:

Zdroj výroce: ICB PHARMA

Výsledky z praxe Biopolin | zvýšení výnosu řepky

Ukázka z praxe Biopolin | zvýšení výnosu ovoce

Výsledky z praxe Bioplin | počet včel na ošetřené parceleSpecifikace přípravku BIOPOLIN®:

Balení: 1 l a 5 l

Forma: kapalná

Výrobce: ICB PHARMA, 10 Lema Street, PL, 43-603, Jaworzno, e-mail: office@icbpharma.com

Typ: Atraktant pro opylující hmyz

Dokumenty ke stažení k přípravku BIOPOLIN®:

Kontakt pro objednávky a poradenství:

Ing. Marian Havliček, tel.: 603 222 356, e-mail: havlicek@pronachem.cz

Nebo rychlý online nákup na našem e-shopu: prohopo.cz.

Uvedené informace mají informativní charakter. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Jsme profesionálové v našem oboru

Pružná logistikaRozvoz zboží řešíme vlastní dopravou dle vašich potřeb

Prodejní síť na dosahObchodní zástupci působí téměř
po celé ČR

Odborné poradenstvíRádi poradíme a poskytneme
agronomickou službu

Dlouholeté zkušenostiV našem oboru se pohybujeme
již od roku 1998